4. 5. 2009:

Poněkud mimo společenský zájem v České republice zatím stojí počínající kampaň pro volby do Evropského parlamentu. V souvislosti se snažením Ochranného sdružení malých akcionářů – OSMA  v záležitosti protiústavního "squeeze  out po česku", je jistě vhodné připomenout, že jedinými  politiky, kteří se postavili za zájmy českých vyvlastňovaných akcionářů, byli senátoři z Klubu otevřené demokracie, s jejichž rozhodným přispěním se stížnost na realizaci "squeeze out po česku" dostala až k Ústavnímu soudu, který bohužel zavřel oči a posvětil hrubé porušení české Ústavy.

Z těchto senátorů pak v letošních volbách do Evropského parlamentu (5. června)  na kandidátce „STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ – VAŠE ALTERNATIVA“ jsou: 

  • paní Soňa Paukrtová (Liberec),
  • pan Jaromír Štětina (Praha) a
  • pan Jan Horník (Karlovy Vary).

Svým postojem při podání ústavní stížnosti jednoznačně prokázali, že jim jde skutečně o práva a nezpochybnitelné zájmy drobných  českých akcionářů (na rozdíl od mnohých jiných politiků, kteří něco mluví, ale dělají opak), proto jejich působení v Evropském parlamentu může být jen prospěšné v úsilí OSMA zjednat nápravu v realizaci české podoby "squeeze out po česku", který od počátku nebyl ničím jiným, než jen další etapou v okrádání českých akcionářů.

Proto jistě bude stát za úvahu, nakolik účast v těchto volbách do Evropského parlamentu a „hlas akcionářů“ budou mít sílu postavit se spojené zvůli Poslanecké sněmovny a majoritních vlastníků společností, kteří  dosud provedenými squeeze outy připravili české akcionáře, voliče, o desítky miliard korun, které do značné míry zmizely na kontech zahraničních vlastníků, mající sídla v daňových rájích, což je naprosto skandální a téměr neuvěřitelné. Mít „své“ poslance v Evropském parlamentu – za to jistě stojí k těmto volbám jít.